Hírek : Nehéz siker a ZTE ellen

Nehéz siker a ZTE ellen

red  2006.03.19. 20:51

A vártnál sokkal nehezebb meccsen 104-94-re gyűrtük le a ZTE-t...

Lapov triplájával indult a meccs. Már az elején látszott, hogy nem adja magát könnyen a ZTE. Kezdetben McClendon és Lapov Tartotta a lelket a csapatban, megis léptünk 6 ponttal. Ekkor Bekeményített a védekezésben a ZTE, ami nem ízlett nekünk. CB rájött, hogy kár erőltettni a triplát, ha nem megy, így inkább egy az egyezet. Odaát Simmons, Hart és Cseszlai lendült bele a játékba. A negyedet az egyre keményebb védekezés miatt elvesztettük… 10. 23-24

A folytatásban sem ment jobban… Jova néha betalált, de ha nincs McClendon és az utóbbi időben elképesztően harcos Lapov, akkor már ekkor elvesztettük volna a meccset. A védekezésünk nullával volt egyenlő… CB, Jova sehol, míg Tomasz, mint a Chemotox-os légy… Utóbbinak nem kellett volna más emberét is felvállalni…. Rengeteg eladott labda mindkét oldalon, azzal a különbséggel, hogy a ZTE értékesítette őket. A ZTE fekete játékosai és Simon sokszor könnyedén betalált. A vendégek védekezése rohadt kemény volt, ami ellen nem tudtunk mit kezdeni. Ebben a sporik is benne voltak, mert néha igen durva dolgokat engedtek el… Simán hozta a félidőt a ZTE. 20. 48-54

A második félidő elején Lapov gyorsan megkapta a 4. személyiét, ezért a padra ült. Ezek után a bírók kicsit hazai pályát engedtek. Bejött Vida és óriásit változott a kép. Hirtelen összeszedettebb lett a csapat. Gyorsan felzárkóztunk, majd megfordítottuk a meccs állását. Ehhez kellett – Vidán kívül, aki ellen 3 személyit követtek el -, hogy Tomasz támadásban elkapta a vonalat, illetve egy Mérész Csaba. A vendégek buta hibákat csináltak. A ZTE csak nézte, hogy elrobogott mellett az Univer. 30. 80-74

Lapov visszajött a 4. negyedre. A záró etap elején már 8 pont az Univer előny, de a ZTE újra keményen védekezik, néha túlzottan is… Teljesen lebénultunk…. Cseszlai és Hart vezénylettével jött fel a ZTE. Edmonson egy tripla lepattanóját rögtön ráhúzta a gyűrűre és az nagy ívben kifelé pattant. Óriási Zsákolási baki… 35. perc Lapovot kifújták és két csapat közt kettő a különbség… A bírók elkezdik hagyni a csapatokat játszani. A ZTE nem egyenlített! Ha sikerül, akkor – lehet -, hogy elmegy a meccs. Helyette McClendon labdalopás és pontok. CB belendült. A ZTE kapaszkodott, de kapkodott… 2 lépéshibás támadás zsinórban. Tíz pontra nőtt a különbség, majd megint szorosabb lett az állás. A meccs utolsó pontját a dudaszó pillanatában Celej szerezte. 40. 104-94

Bírók: elképesztő bakik. Fújás össze-vissza, de ami rosszabb, hogy következetlenek voltak…

Szurkolás: elég hullámzóra sikerült… A végén jól nyomtuk.

Egyéni:

Jova védekezése – szinte – nulla… Észrevétlen volt a pályán, de így is összehozott, főleg  ziccerekből 19/3 pontot… hétszer faultolták

Mérész: még mindig nem értem, hogy miért nem vállal többet… Adott 3 gólpasszt. A második félidei védekezése kellett! 8/3

Gémes: játszott…

Vida: Megint sorsfordító volt a bejövetele. Volt irányítás, adott két gólpassz, háromszor faultolták 6 perc alatt. Sajnos a 2 pontos kísérletei nem jöttek össze. Volt, hogy – helyesen – ő lassította le a támadásunkat.

CB: Védekezés??? Nem nagyon volt… Sokszor elhagyta emberét… Igaz szerzett pár labdát. A végjátékra összekapta magát és szedett pár – összesen 5! – lepattanót. Szerencsére támadásban hamar rájött, hogy kár erőltetni a triplát. Betörései bejöttek. 20/6

Chad McClendon: Az egyik főszereplője volt, hogy az első félidőben nem vesztettük el a meccset. Második félidőre kicsit kiengedett. 7 lepattanó, fontos labda szerzés. 21/3 pont, 1 sapi

Horváth Csabi: Megsérült, de visszajött. Összeszorgoskodott 8 pontot, hibátlanul büntetőzött, de néha Edmonson megette…

Lapov: A másik, aki megmentett bennünket az első félidei totális leégéstől. Ha nem szed össze gyorsan 4 személyit, akkor nyugisabb meccs lett volna. Visszajött gyorsan kiszorták… Mindössze 3 percet játszott a második félidőben… Harapott, harcolt, nem ismert elveszett labdát. Elképesztő az öreg. 12/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 1 sapi

Celej: Az első félidőben brutálisan nulla… Sem védekezés, sem támadás… Egyszerűen nem találta a helyét, vagy más elhagyott játékost próbált levédeni, miközben a sajátját elhagyta… Első félidőben eladott 3 labdát (statban 1 van!!!) Egy pontot sem dobott… A második félidőben megemberelte magát! Támadásban egész jót produkált. Utolsó másodperces zsákolása a régi Tomaszt idézte. 13/9 pont, 5 lepattanó, 4 (statban 2!) eladott labda, 1 sapi

ZTE:

Simon: Veszélyes volt. Mi lesz, ha formába lendül és több időt kap??? 9/6

Hoffman: Hibátlan – 100% -os -  dobások 5/3

Hart: kemény… Nem rossz játékos, de rengeteg kétpontost hibázott. Picit koncetráltabban játszik, bajban lettünk volna. 4 gólpassz, 20/3

Keresztes: 18 perc alatt 2 pont… Talán a mezőny munka értékelhető…

Edmonson: Néha a régi önmagát idézte. Félelmetes nagy zsákolási baki! Rosszul dobott, de a védekezése elfogadható volt. 5 lepattanó, 9 pont.

Csaplár-Nagy: Sokat faultoltuk… Egész jól nyomta, de buta személyiket szedett össze… 10/3

Cseszlai: Jól, hatékonyan játszott. Nagyon hasznos volt. Második félidőben nem igazán jöttek be a tripla kísérletei. 5 lepattanó, 19/6

Baki: dobott egy hármast.

Simmons: Első félidőben jól nyomta, a másodikban keveset vállalkozott. A másik ember, aki komoly problémákat okozhatott volna, de inkább eltűnt. 6 lepattanó, 17/9