Hírek
Hírek : Bravúros győzelem az Albacomp ellen

Bravúros győzelem az Albacomp ellen

red  2006.03.05. 16:22

Nem túl biztató kilátásokkal álltunk neki az újabb hazai meccsnek. Az elmúlt 7 bajnokiból 6 sikerült elveszteni… Köztük a legfájóbb a MAFC, illetve a két lélektelen játékot hozó debreceni és pécsi meccs…. Szerencsére a csapat összefogott és lelkes, okos játékkal legyűrte az ellenfelet.

A meccs - szurkolói szempontból – nem kezdődött túl jól… Kénytelenek voltunk nélkülözni a Capricorns vezérszurkolóját, Lapipot, aki betegeskedik… A b-közép egy nagy transzparenst húzott ki pár perccel a meccs előtt: „Fogjunk össze, álljunk talpra, becsüljük meg érékeinket!!!” felirattal. (Egyes információk szerint játékosoknak is tetszett és örömmel fogadták a transzparenst.)

Transzparens

A mérkőzést az Alba kezdte jobban, de CB vezetésével a csapat gyorsan megfordította az állást. Felváltva hullottak a pontok. McClendon látványosan betört és kosarat szerzett, majd hirtelen meglépett az Univer. Először volt a meccs folyamán 10 pont felett a különbség. Ötletesen, látványosan játszott az Univer – különösen McClendon -, de az Alba csökkentette hátrányát. A bírói trió inkább a hazaiaknak fújt ebben a negyedben. 10. perc 28-21

A második negyedben hirtelen a sporik a hazaiak ellen kezdtek fújni! 1,5 perc alatt öt személyit sikerült kiosztani…Lassan csökkent az Alba hátránya. A Kámán ebben a negyedben játszott a legjobban, át is vette a vezetést a fehérvári csapat. Szerencs, hogy Mérész és Lapov tripláinak is köszönhetően, mégis az Univer ment előnnyel a szünetre. 20. perc 48-47

A szünetben kiderült, hogy Meszlényi technikait kapott… Az Alba 2 büntetővel + oldalról jött, de a meccs nem kezdődött el, mert a sporik fent hagyták a meccslabdát…. A Capricorns ki húzta második transzparensét is: „Gyógyulj meg, Lapip!”. A két b-közép felváltva, majd közösen találta meg Szabó Gy. játékvezetőt. „Sose leszel milliomos, hej, hej!”, illetve „Egy, kettő, három, négy! Hol van Kréta Szabó 4?” ritmusokkal. Letudva a közös programot, a két szurkolótábor megtapsolta egymást! J Lehet, hogy meghatottuk a bírókat?? A folytatásban normálisabban fújtak.. Tehát az Alba kezdte a félidőt. A fehérváriak Spivey vezetésével gyorsan átvették a vezetést, de a hazaiak nem s sokkal később visszavették.. A negyed második fele Alba vezetéssel telt, de Lapov valami elképesztően szórta a hármasokat . 30. 70-71

A záró szakaszban pályára lépett Vida! A fiatal irányító nem hagyta lélegzethez sem jutni Spivey-t, aki ezt nehezen viselte. Meglépett az Univer! Szerencsére McClendon és CB is elemében volt. Nem úgy Spivey, aki nem bírta elviselni, hogy fiatal őrzője labdát lopott és szabályosan levette a pályáról. Vida látványosan, higgadtan játszott. A meccs vége fele egy percen belül zúgott a „Húsz!! Húsz!!” és a Vida által értékesített büntetők után a „Száz!! Száz!!” A csarnokban lévő emberek a 1 perccel a vége előtt – minden felszólítás nélkül – felálltak és szurkoltak! Hagyták játszani a csapatot, és a fiúk megmutatták, hogy tudnak kosarazni! A vége: 100-87

A meccs lefújása után a csapat fogadta a jól megérdemelt ünneplést.

Egyéni

Univer:

Jovanovic: kosárra dobásban betli… Szerencsére ő is észrevette, így nem dobált feleslegesen. 4 pont

Mérész: Miért nem dob többet ez az ember??? Félelmetes! Minden kosara bement, kár hogy keveset vállalt. Rengeteg labdát szerzett és sok gólpasszt adott. 10/6 pont

Vida: Feljött, levette Spivey-t a pályáról. Határozott, bátor és ügyes volt. Többet csinált 9 perc alatt, mint Jova 30percben… 6 pont

CB: A régi CB! Nem dumált, hanem játszott! Remekül dobott, fontos gólokat szerzett és adott egy rakás (8) gólpasszt! Nem rohant, hanem ésszel játszott. A csapat motorja volt. 34/18 pont

McClendon: Visszatért?? Nem csak a lepattanókban jeleskedett, de látványos kosarakat is szerzett. 20 pont

Horváth Csabi: Nem az ő meccse volt. Harcossága azonban dicséretes. 5 pont

BOJAN LAPOV: Elképesztő, fenomenális! Ilyet nagyon régen csinált! Küzdött, harcolt, nem ismert elveszett labdát. 2 sapkát is kiosztott, ráadásul az egyik félelmetesen nagy volt. A keze pedig, hatból öt triplát bezúzott! 24/15

Thomas Celej: Sajnos a sérülése miatt még kevés… Harcossága, védekezése dicséretes. 2 pont

Alba:

Horváth Ákos: Nem az ő meccse volt. Kis szerencsével elkaphatta volna a vonalat, de a hazai légkör zavarhatta az ex-kecskeméti játékost… Hiába, ellenünk – a barátai ellen - kellett volna produkálni. 7/3 pont

Spivey: Sokáig élt, mint hal a vízben, csak jött egy Vida, aki kifogta …. 27/6 pont, 6 lepattanó.

Flowers: közelről jól ment neki, távolról azonban gáz… Ugrani azt tud. Leszedett pár lepattanót, de nem bírt a hazai magas emberekkel. 13 pont

Brolih: Nem csinált semmi emlékezeteset, legalábbis nekem nem. 3 pont

Kámán: Volt egy időszak, amikor félő volt, hogy elkapta a fonalat. Igazából keveset nyújtott. 8/3 pont

Góbi: Sikerült összeszorgoskodnia pár pontot középtávoliakból, de nem bírt a gyors McClendon-nal, Lapov meg ritkán ment be gyűrű alá a hazai támadásoknál. 11 pont

Bencze: A szemüvegén kívül nem sok maradt meg belőle bennem. Volt pár lepattanója, a büntetőit jól értékesítette. 7 pont

Bódi: Dobott egy triplát… 3/3

Nisavic: Ő sem lesz fiatalabb… De a tapasztalat azért segíthet. 8 pont

Szurkolás:

Hazai: Sokan kicsit szkeptikusan álltak a meccshez, így nem akartak szurkolni. Szerencsére ez gyorsan megváltozott. A meccs végén mindenki szurkolt.

Vendég: Hát nem Fehérváron voltak! Egész jól nyomták, a végére viszont elcsendesültek.

Sporik: Fentebb már írtam

Univer – Alba 105-87 (28-21, 48-47, 70-71, 105-87)

2 pontos: 23/37 62% - 23/40 58%

3 pontos: 13/25 52% - 7/23 30%

Bünti: 20/23 87% - 20/24 83%

Lepattanó 23-28

Fault: 22-24

Gólpassz: 20-14