Hírek 2005
Hírek 2005 : Delfin KC-Váci KSE

Delfin KC-Váci KSE

red  2005.10.23. 20:45

A mindössze egy győzelemmel álló Váci KSE csapatát fogadta a kék mezben játszó hazai alakulat. A meccsre körülbelül 400 néző látogatott ki. A meccset remekül kezdték a hazaiak.

A mérkőzésből mindössze 26 másodperc telt el és Gábos Zoltán góljával vezetett a hazai gárda. Ezzel mintha el is felejtettek volna gólt lőni a hazaiak. Pálffy egalizált, majd Kerékgyártó és Solymos góljaival meglépett a Vác.... 3. 1-3. Nehezen, de végül csak sikerült megtörni a kecskeméti gólcsendet. Zapletán egymás után lőtt két gólt hetesből és ezzel újra egál. A váciak kapusa, mintha lehúzta volna a redőnyt.... Percekig nem bírtak gól lőni a hazaiak. Meg is lépett 4 góllal pirosban játszó Váci KSE. 13. 3-7  Zlapletán újra büntetőből eredményes, de a váciak gyorsan válaszolnak Solymos révén. Felváltva estek a gólok. 18. 6-10. Zlapetán eredményes büntetőből, majd mezőnyből. 8-10-es állásnál 2 perces büntetőt kap a vendégcsapat, a hazai gárda időközben kapust cserélt! Kovács perig szabályosan becsukta a vendégek előtt a kapuját! Solymos még betalál, ám innentől kezdve semmi sem terem a vendégeknek! Zlapetán és Pál Gergely vezérletével megfordítja a meccset a Delfin. A félidőre 14-11-es hazai vezetéssel vonulnak a csapatok. A Vác több mint 8 percig képtelen volt gólt lőni!

A váci Kerékgyártó góljával kezdődik a 2. félidő, egy percre rá már megint emberhátrányban játszottak a vendégek. Molnár József két góljával már 16-12-re vezettek a kékek a 34. percben. Gábos keretbe foglalja a vendég Szénási gólját. 39. 18-13. Két perces büntető a hazaiaknál, majd elkezdődött a show! A csapat Kovács vezérletével a kapuban remekül védekezik, bár talál egy gólt a váci csapat. Zlapetán, valamint Gábos találataival nagyon gyorsan meglép a kecskeméti gárda. A 47. percben Drabant találatával 23-14-re vezetett a Delfin. A kérdés, meg lesz-e közte 10? Zlapetán 7-es hibázik... Közte 10! Tamási János találatával 24-14-re vezetett a hazai gárda. 53 percben Takács Bálint szabályosan ellöki a támadó váci játékost.... Jutalma 2 perc volt! Ennek ellenére Pál találatával tovább nő a különbség. 55. perc: támadott a Vác, átlővési kísérlet és egy nagyon nagy blokk! A lepattanóval Kovács kapus Zlapetánt indította, aki szokásához híven belőtte a ziccert. 26-14 Itt is, ott is 2 perces büntető, miközben Kun István lecserélte nagyszerűen védő kapusát, Kovácsot. A hazai gárda 28-14-re növelte előnyét. Az 59. percben, (14 perc után!) újra gólt lő a Vác! Kis figyelmetlenség és még egy vendég gól... A meccs végeredményét Gábos Zoltán állította be. 29-16 Ezzel a Delfin továbbra is az élmezőnyben áll!

A csapat megköszönte a bíztatást a kilátogató nézőknek, szurkolóknak.