Hírek 2005
Hírek 2005 : Univer KSE-MAFC-Újbuda 90-61 (25-18, 23-12, 22-14, 20-17)

Univer KSE-MAFC-Újbuda 90-61 (25-18, 23-12, 22-14, 20-17)

red  2005.10.22. 21:38

Kb. 1200 néző A mérkőzés a két volt Univer játékos Boros Zoltán és a Főnök, Mérész Tamás köszöntésével kezdődött. A meccset a MAFC kezdte jobban.

Az első hazai kosárra 52 másodpercet kellett várni. A hazai alakulat elég döcögösen kezdett.... Az 5. percben még 10-13 a vendégeknek. Jovanovics jó játékával és Bojan Lapov kosaraival (két tripla, utóbbinál vagy 20-30 centit ugrott!) átvette a vezetést az Univer. Chad-et faultoták, de még így is bezsákolt egyet. A negyed érdekessége, hogy a palánk alatt az Univer nem ismert elveszett labdát. a negyedet 25-18 nyertük.

A második félidőben ott folytatta Lapov ahol abbahagyta! Jovánovics továbbra is remek gólpasszokat adott és Horváth Csabi is letette névjegyét. Rövid idő alatt sikeresen meglépett az Univer! Ez a feljavuló védekezésnek is köszönhető volt. A másik oldalon Kaukenas és Fischer próbálta tartani a lépést a hazaiakkal. Utóbbi Dennis Rodmanhez hasonló vetődéssel állított meg egy kontra támadást. Szép szerelés volt... Vaisvilla is betermelt egy hármast. CB-nek volt egy bátor betörése. A szünetre 48-30-cal mentek a csapatok.

A félidő álomjátékkal kezdődött! Vaisvilla álom passzokat adott és ezeket Chad zsinórba bevágdosta! Megis lépett a csapat a 25. percre 56-33-ra. Lassan Rytis Vaisvilla is elkezdte termelni a pontokat. A borzasztóan rosszul dobó végre bevert egy hármast! Mérész sem akart elmaradni tőle. A túloldalon Memic tartotta a lépést az Univer játékosaival. Néha becsúszott a negyedben egy-két hiba a támadásainkba... 30. 70-44

Az utolsó negyedet erősen kezdte a hazai gárda! Pillanatok alatt 31 pont volt a két csapat között az eredmény. Remekül védekezett az Univer, Vaisvilla meg könyörtelenül bedobta a labdát, miközben faultolták. Lapov meg egy szép közép-távolival jelezte, hogy pályán van. Meszlényi lassan teljesen lecserélte csapatát! Jöttek a magyar fiatalok! A 36. percben Halmai vágott be egy hármast! Az utolsó percekbe Vida, Tóth, Halmai, McClendon, Horváth Cs. ötössel játszottunk. De a MAFC még így is lemaradt... Vida, Horváth betalált, majd jöttek a Tóth büntetői. A fiatal játékos már a junior meccsen is nagyon sokat játszott (sima Univer győzelem az ő főszereplésével!), így nem csoda, hogy az elsőt kihagyta... A második bement! Így minden pályára lépő hazai játékos pontot szerzett!

A mérkőzésen sok hibával játszott mindkét csapat, de az Univer jó védekezéssel kompenzálta az idény eleji formát.

Játékosok:

Univer:

Srdjan Jovanovics: nagyon hasznosan játszott! Nem engedte bele a csapatot felesleges rohanásba. A meccs egyik alapembere volt az első félidőben! Jó százalékkal dobott. Adott  4 gólpasszt az első játékrészben. 10p, 4 lepattanó, 4 gólpassz, 21 IBM

Rytis Vaisvilla: Álom passzok! Meg játszható, remekül sült a keze. 15/3p, 9 gólpassz!!!, 23 IBM

Halmai: Nincs meg illetődve. Remekül mutatkozott be és dobott egy gyönyörű hármast. 3/3, 4 IBM

Mérész Cs.: Remek védekezés, nyugodt játék, egy szép hármas. 3/3, 6 IBM

Tóth P.: Kevés időt kapott, de látszik rajta hogy tehetséges 1p 2 IBM

Vida: elvettek három labdát tőle, de nyugodtabban és koncentráltabban játszott, mint máskor.

2p, 3 IBM

CB: Ez nem az ő meccse volt.... Nagyon nem ment neki... 14% dobta a hármast, és 27%-kal a mezőnyt.... Adott viszont egy pár használható labdát! 12/3p 5 gólpassz, 16 IBM

Chad McClendon: Mintha visszatért volna! Volt egy-két igen nagy zsákolása és kiosztott egy borzalmas nagy sapkát! Valaki találóan megjegyezte, hogy ez már szkafander volt! 12p, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk, 28 IBM

Horváth Csabi: Bátor játék, az elején nem ment neki, de bele lendült. Néha eléggé meggondolatlan, de látványos jelenetet nyomott le. 10p, 4 lepattanó, 14 IBM

Lapov: A meccs embere! Borzalmasan nagyot játszott az első félidőben! Vitte a hátán a csapatot, majd elkezdett tartalékolni. Lapip szerint 10 éve nem ugrott akkorát, mint a három pontosnál. 22/6p, 4 lepattanó, 2 blokk, 25 IBM

Faragó: dobott egy hármast! 3/3p, 2 IBM

Pojbics:  Rosszul dobott. Nem sokat mutatott. 5p, 4 gólpassz, 4 IBM

Kaukenas: első félidőben jól játszott, de aztán eltűnt… 19/6p, 6 lepattanó, 24IBM

Memic: a második félidőben  ment neki a játék, de halvány volt. 13/3p, 11 IBM

Fischer: Dennis Rodman kettő! Repült, harcolt, de nem ment neki… Sapka hegyeket kapott… 10p, 7 lepattanó, 19 IBM

Halmosi Gergő: Dobott egy duplát, de semmi több…. 2p, 3 IBM

Terrence Hill: Lehet, hogy Bud Spencer-rel többre mentek volna….. Elszórta a labdákat, igaz lepattanózott is. Szerzett pár labdát, de el is vesztett. 9p, 6 lepattanó, 14 IBM

IBM: 132-72 Univernek

Bírók: Hartyányi egy nagyobb hülyeségtől eltekintve jó volt, Freányó és Gál néha alacsonyabb osztályban érezte magát…. Fújtak rendesen...

Nézők: 1200 kecskeméti, pár pesti. A B-középben egy 30-40 ember nyomta… Szezon eleji drukkolás, de Tóth Peti (Univer játékos) szerint jól nyomtuk. Mondtam neki, hogy tavaly ez messze jobb volt.